Vaše ubytování v soukromí

Penzion u Bouchače

Mírová 101
74731 Velké Hoštice
+420 602584649
robert.petzuch@volny.cz

V blízkosti Penzionu se nachází spousta kulturních a sportovních míst, které stojí za návštěvu.

Tipy na výlety

Zámek Velké Hoštice
Zámek se nachází uprostřed parku o rozloze 2,9 ha. Celá fasáda průčelí je zaplněna složitým rokokovým dekorem. Najdete zde restauraci a vinárnu. Zámek nabízí archeologickou expozici a výstavu novějších dějin obce. V zadním traktu zámku jsou byty, které slouží pečovatelské službě.


Zámek Kravaře
Tento barokní klenot Slezska tvoří čtyřdílná dvoupodlažní budova s vnitřním obdélníkovým nádvořím a osmihranou kaplí. Tuto podobu dostal vrcholně barokní přestavbou v letech 1721-28 kdy jej vlastnil Jan Rudolf z rodu Eichendorfů. Na zámku je zpřístupněná barokní a etnografická expozice, jež přibližuje zámecký život a také život obyčejných lidí na Hlučínsku.


Zámecký Golf Club Kravaře
Klub vznikl v roce 1996 a po velkých povodních v roce 1997 začalo budování 9 jamkového hřiště a cvičné louky. Hrajeme na PAR 72. Hřiště je citlivě umístěno do anglického parku kolem barokního zámku a staleté stromy a mnohé vodní toky určují charakter hřiště. Na našem hřišti můžete skončit během turnaje nejen 42x v lese, ale i 24x ve vodě.


Aquapark Kravaře
Přijďte se podívat do našeho moderního aquaparku! Určitě si příjemně odpočinete a zrelaxujete v bazénu, vířivce, divoké řece, brouzdališti nebo na tobogánu. K dispozici je také bar s občerstvením pro veřejnost v části bazénové haly i ve vstupním vestibulu. Sauna, pára a masáže.


Cyklostezka RADEGAST - pivovarksá stezka SLEZSKO
Stezka Radegast CykloTrack patří mezi "pohodové" trasy vedené v mírně zvlněném terénu. Na trasách či v jejich bezprostřední blízkosti leží nespočet hospůdek a restaurací, kde můžeme na chvíli vydechnout, podělit se o zážitky a občerstvit se nealkoholickým pivem Birell.
 


Pěchotní srub OP-S 10 Křižovatka
Necelý kilometr západním směrem od obce Velké Hoštice u křižovatky silnice I/56 a železniční trati do Hlučína se nachází vojenské opevnění OP-S 10 "Na křižovatce". Tento dvoupodlažní pěchotní srub byl vybudován v letech 1935 - 1937 jako součást stálého československého opevnění podél tehdejší severní hranice s Německem.


Bludné balvany
Největší bludný balvan na území Velkých Hoštic byl nalezen žáky 8. třídy místní základní školy v roce 1964 v bývalé pískovně v Pekliskách. Jeho objem je 0,172 m3 , váha 464,4 kg a rozměry 93cm x 66cm x 45cm. V letošním roce byl v rámci rekonstrukce návsi přesunut od školy před hasičskou zbrojnici.